Aktualności

FOTON Technik Konsumenckim Liderem Jakości 2020 na rynku fotowoltaicznym

Najlepszą firmą IX edycji badań “KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI” w kategorii “Instalacje fotowoltaiczne” został FOTON Technik – spółka z Grupy innogy. To kolejna po Innowatorach Wprost prestiżowa nagroda dla FOTON Technik w tym roku. W badaniu firma wyprzedziła topowe firmy z branży fotowoltaicznej.

W tegorocznej edycji badań „Konsumencki Lider Jakości” w kategorii „Instalacje Fotowoltaiczne” została firma FOTON Technik, Grupa innogy. Badanie zostało zrealizowane przez Strefę Gospodarki. Otrzymując Złote Godło, potwierdza jakość realizowanych usług. Respondenci badania wskazywali firmę jako tę, która działa od wielu lat w branży, jest rzetelna i godna zaufania. Ponadto Klienci spotykają się z fachową poradą konsultantów oraz sprawnym i szybkim kontaktem z firmą. W dobie rosnącej popularności fotowoltaiki na polskim rynku powstaje dużo małych podmiotów, które oferują usługi niskiej jakości lub szybko znikają z rynku pozostawiając inwestorów bez wsparcia serwisowego i poinstalacyjnego. Respondenci pokreślili, że FOTON Technik z 5 letnim doświadczeniem na rynku i ponad 15,5 tysiącami instalacji w portfolio jest firmą, której warto zaufać.

Jak wyglądało badanie konsumenckiego lidera jakości? 

Najczęstsze odpowiedzi udzielone przez respondentów dotyczyły profesjonalnej obsługi firmy w trakcie realizacji na terenie całego kraju. Zdaniem ekspertów FOTON Technik wyróżnia się na tle konkurencji dzięki kompleksowej obsłudze Klienta, profesjonalnemu doradztwu na każdym etapie instalacji oraz wysokiej jakości oferowanych produktów. Reszta energii jest odsyłana w formie nadwyżki do sieci energetycznej lub domowego magazynu energii. Dzięki temu nie nastąpi przeciążenie sieci domowej. Zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii 80% prądu odesłanego do sieci możemy odebrać za darmo, wtedy, gdy go potrzebujemy – na przykład w zimowe dni.

– Tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii “Instalacje fotowoltaiczne” jest wynikiem naszej wieloletniej pracy w branży fotowoltaicznej. Od 5 lat rozwijamy się w jednej z najbardziej nowoczesnych i najszybciej rozwijających się branż OZE i zawsze staramy się usatysfakcjonować wszystkich naszych Klientów. Jesteśmy dumni z tego tytułu. Wyniki tego badania wskazują na wysoki poziom zaufania konsumentów do działań naszej firmy, a to bardzo cenne. Dalej będziemy realizować naszą misję i budować relację z Klientami w oparciu o wartości takie jak: partnerstwo, profesjonalizm i stabilność – mówi Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.

FOTON Technik a konkurencja

Badanie wykazało także wysoką rozpoznawalność firmy na tle konkurencji. 6.5% respondentów wskazało firmę FOTON Technik jako tę która im znana. Niżej w zestawieniu pojawiła się najbliższa konkurencja firmy tj. firma Columbus Energy oraz energyRE.

Celem badania jest poszukiwanie i prezentacja najlepszych firm i marek funkcjonujących na polskim rynku. Metodologia badań polega na analizie rynku konsumenckiego i wskazuje najważniejsze cechy przedsiębiorstw, które decydują o wysokiej jakości oferowanych przez markę usług i produktów.

Sending
Ocena
5 (2 głosy)
Powrót...