Aktualności

Magazyn Energii – Niezawodne Źródło Energii Dla Twojego Domu

Konsumenci coraz chętniej inwestują w odnawialne źródła energii – według ekspertów z Instytutu Energetyki Odnawialnej, mikroinstalacje fotowoltaiczne obejmują aż 75% całkowitej mocy zainstalowanej w sektorze energetyki słonecznej w Polsce. Jednak wraz ze wzrostem popularności fotowoltaiki, zaczyna pojawiać się coraz więcej pytań o możliwość przechowywania energii. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej! Służą do tego domowe magazyny energii. Chcesz wiedzieć, jakie są korzyści tego rozwiązania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto stać się niezależnym energetycznie!

Co to jest magazyn energii?

Magazyn energii jest urządzeniem, które służy do gromadzenia nadwyżek prądu, wytworzonego w ciągu dnia, który można następnie wykorzystać w sytuacjach zwiększonego zużycia energii, np. późnym wieczorem czy w pochmurne dni (często określa się to jako „odłożenie konsumpcji energii elektrycznej w czasie”). Nadmiar energii w tym przypadku nie musi być przekazywany do zewnętrznej sieci energetycznej, co jest szczególnie istotne w miejscach narażonych na częste przerwy w zasilaniu, przeciążenia sieciowe oraz inne niespodziewane wydarzenia.

Jak działa magazyn energii?

Wbrew pozorom, magazyn energii działa w niezwykle prosty sposób – wytworzona przez instalację fotowoltaiczną energia elektryczna zostaje przesyłana do akumulatorów, które przechowują ją w postaci substancji chemicznej, która po przekształceniu jest ponownie oddawana w formie energii elektrycznej. Najważniejszą rolę w całym procesie odgrywają  baterie. Najnowocześniejsze magazyny energii korzystają z ogniw litowo-jonowych, występujących w telefonach komórkowych i samochodach elektrycznych. To akumulatory znane z trwałości (nawet 20 lat!) i możliwości wielokrotnego ładowania i rozładowywania bez utraty mocy. Na rynku można znaleźć produkty o szerokiej pojemności – od 3 do 10 kWh – co pozwala dopasować optymalną moc do potrzeb własnego gospodarstwa domowego.

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Dobrze dobrany magazyn energii do fotowoltaiki pozwala na maksymalne wykorzystanie wyprodukowanej energii, bez konieczności oddawania jej nadwyżek do sieci. Dzięki temu zyskuje się niezależność energetyczną, co jest szczególnie ważne w chwilach większego zapotrzebowania na energię. Dla wieku osób magazyny mogą być ratunkiem w przypadku częstych awarii, przerw i przeciążeń u dystrybutora energii, doskonale sprawdzają się również w miejscach bez dostępu do prądu, jak łodzie czy domki letniskowe. Nie można zapominać również o oszczędnościach finansowych i większej dbałości o ekologię, dzięki którym magazyn energii staje się produktem o wielkiej wartości rynkowej. Ponadto zgodnie z zapowiedziami NFOŚiGW, magazyny energii będą objęte dofinansowaniem w ramach kolejnej edycji programu „Mój Prąd”.

Magazyn energii do fotowoltaiki
Bateria oraz inwerter hybrydowy to główne elementy magazynu energii

Magazyn energii od FOTON Technik

Dobrze dobrany magazyn energii to stałe zasilanie awaryjne, które zapewnia wysoki komfort i poczucie bezpieczeństwa. W naszej ofercie znajdziesz zestawy składające się z najlepszych dostępnych na rynku komponentów, jak inwertery hybrydowe oraz retrofit GoodWe i baterie BYD, znane z wyjątkowej trwałości i wysokiej wydajności pracy. Modułowy system umożliwiający łatwą rozbudowę, i nowoczesna technologia LiFeP04 zapewniająca stabilność cykli oraz zarządzanie czasem ładowania i rozładowania, gwarantują wysoką wydajność pracy i pełną satysfakcję z dokonanego wyboru.

Jesteś zainteresowany inwestycją w domowy magazyn energii? Sprawdź ofertę COMFORT Home, dzięki której wyposażysz dom w nowoczesne, inteligentne urządzenia, pozwalające na komfortowe i bezpieczne życie całej Twojej rodziny.
Kliknij przycisk poniżej, aby poznać więcej szczegółów:

Sending
Ocena
4.24 (17 głosów)
Powrót...