Jesteśmy liderem branży fotowoltaicznej w Polsce

Realizujemy systemy fotowoltaiczne od A do Z dla Klientów na terenie całej Polski.

Stawiamy na ekologiczne rozwiązania i cały czas poszerzamy ofertę produktów dla domu i biznesu.

Na terenie całej Polski zamontowaliśmy już
282 tys.
modułów fotowoltaicznych

Mamy największe doświadczenie w Polsce

Zapewniamy kompleksową usługę doradztwa, projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych dla Klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Posiadamy zasoby umożliwiające utrzymanie standardów dających naszym Klientom wsparcie oraz gwarantującym bezpieczeństwo na każdy etapie realizacji i użytkowania instalacji fotowoltaicznej.

Otrzymaliśmy Srebrny Laur Konsumenta 2020 jako jedyna firma zajmująca się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych.

Cieszymy się zaufaniem wśród Klientów.

Dzięki temu mamy ich już ponad 15 000.

 

Należymy do grupy innogy / E.ON

innogy / E.ON to największa grupa energetyczna i największy dostawca na rynku
prądu, gazu i energii odnawialnej w Europie.

Siła grupy innogy / E.ON

Siła dużej grupy kapitałowej generującej łączne obroty na poziomie 41 mld EUR, działającej na rynku energii i gazu już od 120 lat, daje FOTON Technik stabilność finansową oraz jest gwarantem jakości i wiarygodności. Dzięki realizowaniu kilku tysięcy montaży miesięcznie, zdobyliśmy doświadczenie pozwalające nam wypracować standardy i zasady, które zapewnią sprawne działanie instalacji przez długie lata. Korzystając z doświadczenia innogy STOEN Operator będącego jednym z Operatorów Systemu Dystrybucyjnego i jednocześnie członkiem Grupy innogy w Polsce, FOTON Technik posiada praktyczną wiedzę na temat procesu przyłączania instalacji do sieci energetycznej.
120 lat
na rynku
5742 GW
w Odnawialnych Źródłach Energii

Nasze wartości

Jesteśmy spółką, która posiada ugruntowaną pozycję na rynku, z solidnymi i bezpiecznymi podstawami finansowymi.

Będąc częścią innogy / E.ON dzielimy się doświadczeniem i zapewniamy naszym Pracownikom stabilność zatrudnienia, dając przy tym stałą możliwość rozwoju wśród najlepszych.

Opinie Klientów są dla nas cennym źródłem informacji i motywacją do dalszego stałego rozwoju. Rozumiemy potrzeby naszych Pracowników i Partnerów handlowych.

Charakteryzuje nas szacunek wobec innych, współpraca i dialog. Jesteśmy spółką, która szanuje prawo do własnej opinii. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Jakość obsługi i satysfakcja Klienta ma dla nas kluczowe znaczenie. Daje nam energię do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań i doskonalenia naszych produktów.

Odpowiedzialność i wiarygodność zdobyta dzięki doświadczeniu i stałemu rozwojowi, to dla nas podstawa w budowaniu długofalowych relacji.

Współpracując z najlepszymi specjalistami i partnerami tworzymy Spółkę, która poprzez swoją innowacyjność oraz elastyczność jest otwarta na nowe rozwiązania, dopasowane do aktualnych potrzeb rynku.

Patrząc w przyszłość podejmujemy działania, które zapewnią naszym Klientom poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Zaangażowanie i entuzjazm zespołu przejawia się w pasji widocznej podczas realizacji nowych wyzwań.

Otwartość umysłu, pozytywna energia, a także wiara w to co robimy motywują nas do działania.„Lubię swoją pracę” w naszym przypadku to nie tylko puste hasło.

Wykonujemy

750-800

Montaży miesięcznie

Nasz zespół

Posiadamy duże zaplecze specjalistów: ludzi, którzy łączą w sobie
pasję, wiedzę ekspercką, doświadczenie i znajomość rynku.
Do naszych Klientów podchodzimy indywidualnie wiedząc, że każdy
z nich jest wyjątkowy.

Nasz zespół to doświadczeni doradcy, projektanci, monterzy oraz osoby z uprawnieniami wymaganymi do montażu instalacji fotowoltaicznych.

FOTON Technik to około:

300 osób

w całej organizacji

Wyznaczamy standardy rynkowe

Jako lider branży fotowoltaicznej, dzięki zdobytemu doświadczeniu tworzymy standardy, wyznaczamy trendy i edukujemy pozostałych uczestników rynku.

Prowadzimy Akademię Instalatora – kształcimy przyszłych techników/ instalatorów, wyznaczamy standardy w dziedzinie fotowoltaiki, pomagamy zaistnieć osobom spoza branży w sektorze PV. (Dajemy wsparcie merytoryczne + sprzętowe).

Posiadamy Akredytacje Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) w zakresie prowadzenia szkoleń podstawowych i przypominających w tematyce systemów fotowoltaicznych.

Audytujemy zdalnie

100%

montaży

Dbamy o naszych Klientów na każdym etapie inwestycji

FOTON Technik bierze w pełni odpowiedzialność za instalację Klienta przed i po montażu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu świadomie doradzamy naszym Klientom rekomendując optymalne rozwiązania.

Nasz proces to połącznie innowacyjności, nowoczesności, profesjonalizmu i prostoty. Nasi Doradcy, opiekują się Klientem kompleksowo zapewniając wsparcie podczas całego procesu jak i po zakończeniu inwestycji. Transparentność procesu jest możliwa dzięki pełnej informacji o każdym etapie realizacji inwestycji. Naszych Klientów informujemy o statusie ich umowy przy pomocy emaili i SMSów. Do dyspozycji Klientów jest również infolinia. Każdym etapem inwestycji zajmuje się dedykowany zespół specjalistów. Dzięki temu montaż i późniejsze użytkowanie instalacji fotowoltaicznej jest czystą przyjemnością.

Posiadamy polisę ubezpieczeniową na

5mln PLN

Kierujemy się Pro-klienckim podejściem

Stosujemy jasne czytelne zapisy w umowach oraz podajemy ostateczną cenę instalacji (brak dodatkowych późniejszych kosztów). Dajemy możliwość przeprowadzenia procesu online (podpisanie umowy przez platformę AUTENTI).

W imieniu Klienta składamy wniosek o przyłączenie instalacji, uzyskujemy opinię PPOŻ (*tylko dla B2B) jak również pomagamy z wnioskami o dotację (np. „Mój prąd”). W ofercie posiadamy dodatkowe usługi korzystne dla Klienta np.: ubezpieczenie instalacji czy System poleceń. Prowadzimy i przechowujemy pełną dokumentację projektową Klienta na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Jasne zapisy w umowach - realizujemy od początku do końca

Załatwianie wszystkich formalności za Klienta

Zawsze ostateczna cena

Stosowanie dobrych

Formularz kontaktowy

Zostaw kontakt, a oddzwonimy do Ciebie, żeby potwierdzić możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej i umówimy na bezpłatny Audyt Doradcy.

Gratulacje!

Przyjęliśmy Twoje zgłoszenie. Odpowiemy tak szybko jak to będzie tylko możliwe.

Możesz zadzwonić do nas bezpośrednio, aby umówić bezpłatny, specjalistyczny audyt.

22 266 85 83