Jesteśmy liderem branży fotowoltaicznej w Polsce

Realizujemy systemy fotowoltaiczne od A do Z dla Klientów na terenie całej Polski.

Stawiamy na ekologiczne rozwiązania i cały czas poszerzamy ofertę produktów dla domu i biznesu.

Zamontowaliśmy już
415 tys.
modułów fotowoltaicznych

Mamy największe doświadczenie w Polsce

Zapewniamy kompleksową usługę doradztwa, projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych dla Klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Posiadamy zasoby umożliwiające utrzymanie standardów dających naszym Klientom wsparcie oraz gwarantującym bezpieczeństwo na każdy etapie realizacji i użytkowania instalacji fotowoltaicznej.

Zostaliśmy wyróżnieni Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości 2021 w kategorii „Instalacje fotowoltaiczne”.

Ponadto otrzymaliśmy Srebrny Laur Konsumenta 2021 jako jedyna firma zajmująca się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych.

Cieszymy się zaufaniem wśród ponad 24 tys. Klientów.

Należymy do grupy innogy / E.ON

innogy / E.ON to największa grupa energetyczna i największy dostawca na rynku
prądu, gazu i energii odnawialnej w Europie.

Siła grupy innogy / E.ON

Siła dużej grupy kapitałowej generującej łączne obroty na poziomie 41 mld EUR, działającej na rynku energii i gazu już od 120 lat, daje FOTON Technik stabilność finansową oraz jest gwarantem jakości i wiarygodności. Korzystając z doświadczenia innogy STOEN Operator będącego jednym z Operatorów Systemu Dystrybucyjnego i jednocześnie członkiem Grupy innogy w Polsce, FOTON Technik posiada praktyczną wiedzę na temat procesu przyłączania instalacji do sieci energetycznej.
120 lat
na rynku
5742 GW
w Odnawialnych Źródłach Energii

Nasze wartości

Jesteśmy spółką, która posiada ugruntowaną pozycję na rynku, z solidnymi i bezpiecznymi podstawami finansowymi.

Będąc częścią innogy / E.ON dzielimy się doświadczeniem i zapewniamy naszym Pracownikom stabilność zatrudnienia, dając przy tym stałą możliwość rozwoju wśród najlepszych.

Opinie Klientów są dla nas cennym źródłem informacji i motywacją do dalszego stałego rozwoju. Rozumiemy potrzeby naszych Pracowników i Partnerów handlowych.

Charakteryzuje nas szacunek wobec innych, współpraca i dialog. Jesteśmy spółką, która szanuje prawo do własnej opinii. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Jakość obsługi i satysfakcja Klienta ma dla nas kluczowe znaczenie. Daje nam energię do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań i doskonalenia naszych produktów.

Odpowiedzialność i wiarygodność zdobyta dzięki doświadczeniu i stałemu rozwojowi, to dla nas podstawa w budowaniu długofalowych relacji.

Współpracując z najlepszymi specjalistami i partnerami tworzymy Spółkę, która poprzez swoją innowacyjność oraz elastyczność jest otwarta na nowe rozwiązania, dopasowane do aktualnych potrzeb rynku.

Patrząc w przyszłość podejmujemy działania, które zapewnią naszym Klientom poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Zaangażowanie i entuzjazm zespołu przejawia się w pasji widocznej podczas realizacji nowych wyzwań.

Otwartość umysłu, pozytywna energia, a także wiara w to co robimy motywują nas do działania.„Lubię swoją pracę” w naszym przypadku to nie tylko puste hasło.

Compliance podstawą zaufania

W innogy/ E.ON jesteśmy świadomi naszej roli w społeczeństwie, jak również odpowiedzialności wobec klientów, partnerów handlowych, akcjonariuszy i pracowników. Dlatego też zobowiązujemy się do przestrzegania jasnych zasad postępowania zawartych w Kodeksie Etycznym innogy/ E.ON, które tworzą podstawy działalności biznesowej oraz społecznej całego przedsiębiorstwa. Tego samego oczekujemy od naszych partnerów handlowych. W oparciu o dziesięć zasad postępowania innogy, które są stałym elementem wszystkich stosunków umownych, stworzyliśmy wspólne standardy współpracy z partnerami handlowymi i dostawcami.

Kodeks Etyczny innogy/ E.ON Kodek postępowania dostawcy

Jeśli posiadają Państwo informacje o zachowaniu niezgodnym z Kodeksem Etycznym E.ON lub Katalogiem Działań Niedozwolonych, można je zgłosić bezpośrednio do Waszego Pełnomocnika ds. Kodeksu Etycznego lub przy zachowaniu anonimowości dzwoniąc na infolinię do zgłaszania wszelkiego rodzaju nadużyć i nieprawidłowości o numerze 221530879.

Zgłoszenia można także dokonać za pośrednictwem bezpiecznej strony internetowej, dostępnej pod adresem https://eon-wb.compliancesolutions.com. Oba kanały komunikacji są dostępne przez całą dobę we wszystkich językach używanych w E.ON (w tym w języku polskim).

Wojciech Graczyk
Pełnomocnik ds. Kodeksu Etycznego
dla spółek innogy w Polsce

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41
00-347 Warszawa

compliance_pl@innogy.com

Wykonujemy ponad

1000

Montaży miesięcznie

Nasz zespół

Posiadamy duże zaplecze specjalistów: ludzi, którzy łączą w sobie
pasję, wiedzę ekspercką, doświadczenie i znajomość rynku.
Do naszych Klientów podchodzimy indywidualnie wiedząc, że każdy
z nich jest wyjątkowy.

Nasz zespół to doświadczeni doradcy, projektanci, monterzy oraz osoby z uprawnieniami wymaganymi do montażu instalacji fotowoltaicznych.

FOTON Technik to ponad:

300 osób

w całej organizacji

Wyznaczamy standardy rynkowe

Jako lider branży fotowoltaicznej, dzięki zdobytemu doświadczeniu tworzymy standardy, wyznaczamy trendy i edukujemy pozostałych uczestników rynku.

Prowadzimy Akademię Instalatora – kształcimy przyszłych techników/ instalatorów, wyznaczamy standardy w dziedzinie fotowoltaiki, pomagamy zaistnieć osobom spoza branży w sektorze PV. (Dajemy wsparcie merytoryczne + sprzętowe).

Posiadamy Akredytacje Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) w zakresie prowadzenia szkoleń podstawowych i przypominających w tematyce systemów fotowoltaicznych.

Audytujemy zdalnie

100%

montaży

Dbamy o naszych Klientów na każdym etapie inwestycji

FOTON Technik bierze w pełni odpowiedzialność za instalację Klienta przed i po montażu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu świadomie doradzamy naszym Klientom rekomendując optymalne rozwiązania.

Nasz proces to połącznie innowacyjności, nowoczesności, profesjonalizmu i prostoty. Nasi Doradcy, opiekują się Klientem kompleksowo zapewniając wsparcie podczas całego procesu jak i po zakończeniu inwestycji. Transparentność procesu jest możliwa dzięki pełnej informacji o każdym etapie realizacji inwestycji. Naszych Klientów informujemy o statusie ich umowy przy pomocy emaili i SMSów. Do dyspozycji Klientów jest również infolinia. Każdym etapem inwestycji zajmuje się dedykowany zespół specjalistów. Dzięki temu montaż i późniejsze użytkowanie instalacji fotowoltaicznej jest czystą przyjemnością.

Posiadamy polisę ubezpieczeniową na

5 mln pln

Kierujemy się Pro-klienckim podejściem

Stosujemy jasne czytelne zapisy w umowach oraz podajemy ostateczną cenę instalacji (brak dodatkowych późniejszych kosztów). Dajemy możliwość przeprowadzenia procesu online (podpisanie umowy przez platformę AUTENTI).

W imieniu Klienta składamy wniosek o przyłączenie instalacji, uzyskujemy opinię PPOŻ, jak również pomagamy z wnioskami o dotację (np. „Mój prąd”). W ofercie posiadamy dodatkowe usługi korzystne dla Klienta np.: ubezpieczenie instalacji czy System poleceń. Prowadzimy i przechowujemy pełną dokumentację projektową Klienta na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Jasne zapisy w umowach - realizujemy od początku do końca

Załatwianie wszystkich formalności za Klienta

Zawsze ostateczna cena